pühapäev, 24. september 2017

Kontserdid
   Päikeselaul

PÄIKESELAUL

LASTE JA NOORTE OMALOOMINGULISTE LAULUDE KONKURSS "PÄIKESELAUL"

Alates 2009. aastast korraldab Viljandi Jaani kogudus frantsiskusepäevale pühendatud laste ja noorte omaloominguliste laulude konkurssi „Päikeselaul“.

Päikeselaul 2017

Laste ja noorte omaloominguliste laulude konkurss Päikeselaul toimub sel aastal 11. novembril. . Frantsiskusepäevale pühendatud üritus on juba seitsmel aastal pakkunud lastele oma muusikalise loomingulisuse arendamise võimalust. Nagu eelmistel aastatel, nii on ka nüüd oodatud lapsed ja noored oma lauludega, mis räägiks kõigest, mis meie ümber ja meie sees: päikesest ja kuust ja tähtedest, Loojast ja loodust, elust ja surmast, armastusest ja sõprusest, valust ja üksindusest, inimesest meie kõrval ja meis endis, aga ka lihtsalt möödunud suvest või saabunud sügisest.

Ette on nähtud toredad autasud ja preemiad, kuid eelkõige on oluline osavõtt. Tunnustuse pälvib ära iga laps, kes oma loominguga meid rõõmustab.

Konkursil osalemise tingimused on järgnevad:

Konkurss toimub kolmes vanusegrupis:

1.-4. klasside õpilased

5.-9. klasside õpilased

10. klasside õpilased kuni 25-aastased noored

• Konkursile tuleb esitada omaloominguline laul – nii sõnad kui viis on omalooming.
  • Laulu sõnade ja viisi autor võivad olla erinevad.
  • Laul on eesti keeles või autori emakeeles.
  • Laulu esitajaks ei pea olema autor(id).
  • Laulu võib esitada üksi või mitmekesi, a cappella või saatega (soovitavalt naturaalpillidel), esitajate vanusepiirang puudub.
  • Laulu stiili osas ettekirjutusi ei ole.
  • Laulu noodi esitus on soovituslik, mitte kohustuslik.
  • Laulud võivad, lähtuvalt Franciscuse Päikeselaulust, rääkida päikesest ja kuust ja tähtedest, Loojast ja loodust, elust ja surmast, armastusest ja sõprusest, valust ja üksindusest, inimesest meie kõrval ja meis endis, aga ka lihtsalt möödunud suvest või saabunud sügisest.
  • Lõppkontserdist tehakse ka videosalvestus.

Registreerimiseks on vajalik täita registreerimisvorm, mille saab Viljandi Jaani koguduse kodulehelt. Lisada tuleb omaloomingulise laulu tekst (soovi korral ka noot) ning see tuleb saata aadressil Pikk 6, Viljandi 71003, Viljandi Jaani kogudus, või e-posti teel viljandi.jaani@eelk.ee (märgusõna PÄIKESELAUL). Registreerimise tähtaeg on 3. november 2017.

Tuuliki Jürjo

REGISTREERI SIIN: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScUwMxL__zhNWUgPvIYEtU_yd6RPA6fh-9B-QTY1lp4jm5_cQ/viewform

Vaata:
2015.aasta VÕIDULUGU