laupäev, 20. aprill 2024

SÜGISLEER ALUSTAB SEPTEMBRIS

29.09.2012
Sügisleer Viljandi Jaani ja Pauluse kogudustes alustab septembrikuu viimasel laupäeval ning kestab jõuludeni.

Leerikursusel saad Sa uusi teadmisi, tutvud Piibli, kristliku pärandi, õpetuse ja liturgiaga, osaled põnevates aruteludes, õpid tundma Eesti Kirikut ja Viljandi luterlikke kogudusi.

Leerikool annab võimaluse suhelda, küsida, arutleda, kogeda ja avastada. Leerikooli läbimine on kirikliku laulatuse eelduseks, annab õiguse ristida oma lapsi ja olla ise ristivanemaks. Leeriõnnistuse saanu on Viljandi Jaani koguduse ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku täisõiguslik liige.

Leeriõpetus toimub koos Viljandi Pauluse koguduse õpetaja ja leeriõppijatega. Leerilaager toimub Pilistveres koos Tallinna Jaani ja Viimsi kogudusega.

Leerikool koosneb 7 õppetsüklist. Igal teisel laupäeval kell 10-13.30 on leeritunnid kordamööda Jaani ja Pauluse kirikutes ning igal teisel pühapäeval osalevad leeriõppijad jumalateenistusel ning rühmavestlusel oma tulevases kodukirikus. Õppimist toetavad Jaani koguduse õpetaja Marko Tiitus ja Pauluse koguduse õpetaja Allan Praats.

Leerikooli võib tulla 15-aastasena, vanuse ülempiiri ei ole. Leeriõppijate ristimine ja konfirmatsioon toimub IV advendipühapäeval või jõululaupäeval.

Kui soovid osaleda leerikoolis ning saada Viljandi Jaani koguduse liikmeks, siis pane end leerikooli kirja, kirjutades marko.tiitus@eelk.ee või helistades tel 5341 3394. Kui oled leeris käinud, mõtle, kas Sinu sõprade ja tuttavate hulgas on kedagi, kellele see huvi pakub.

Oled oodatud!

e-post: marko.tiitus@eelk.ee