neljapäev, 18. aprill 2024

JAANI LASTEMAJAS AVATI LASTEHOID
Jaanipäevast avati Viljandis Jaani koguduse lastemajas uus lastehoid.
Euroopa Sotsiaalfondi meetme „Tööle saamist toetavad hoolekandemeetmed” raames korraldatav lapsehoiuteenus pakub lastepäevahoidu, mille eesmärgiks on laste hoolduskoormuse leevendamine perekondadele, kes on tööotsijad, et lapsevanemad saaksid võimaluse tööle asumiseks. Tihedat koostööd tehakse Viljandi sotsiaaltöötajatega ja ka Viljandi töötukassaga.
Pikk tn 10 asuvas lastemajas saavad koolitatud hoidjate käe all teenust korraga kümmekond pisipõnni. Kasvatajad Astrid Lillemägi ja Viivika Ikkonen on pika õpetajakogemusega töötajad. Appi on võetud ka noor värskelt kooli lõpetanud hoidja Janne Sirikova, kes vanemate kasvatajate elutarkusele lisab nooruslikku indu. Eriti teeb kasvatajate juures rõõmu see, et kaks kasvatajat saavad ennast töötutena arvelt maha võtta.
Projekti eestvedaja Anne-Ly Ütsik on samuti pika õpetaja- ja noorsootöö kogemusega töötaja.
Jaani koguduse nõul ja jõul remonditud ruumides on võimalus mängudeks, lõunauinakuks ja ka tasuta soojaks lõunaks.
Lastehoiu pilootprojekti viib ellu Eesti Evangeelne Luterlik Kirik ja projekt kestab esialgu 2013.a. lõpuni. Kui projektile pikendust ei tule, siis on ikkagi valmis saanud tore koht, kus Jaani Kogudus saab arendada oma laste tegevusi.

Projekti koordinaator Anne-Ly Ütsik
e-post: annely@vykk.vil.ee