neljapäev, 18. aprill 2024

VILJANDLASI KUTSUTAKSE VABARIIGI SÜNNIPÄEVA TÄHISTAMA

24. veebruar 2018

Päev saab alguse kell 9, kui Viljandi Noortevolikogu eestvedamisel viiakse küünlad Eesti iseseisvuse eest langenute haudadele.
Kohtumaja eest liigutakse ühises rongkäigus mööda Posti ja Tallinna tänavat ning Tasuja puiesteed kindral Johan Laidoneri ratsamonumendi juurde, kuhu orienteeruvalt kell 10.30 asetatakse pärjad.
Kell 12 hakkavad tegevused kogu perele Viljandi lauluväljakul. Samas toimub ka jõustruktuuride väljanäitus ja pakutakse pidupäevasuppi. Tegevused lauluväljakul kestavad kuni kella 14.
Lauluväljakult saavad alguse ka kaks matka. Kell 12 viib Peep Tobreluts huvilised kolmekümne minuti loodusretkele Viljandi lossimägedesse ja kell 15 algab VLND fotomatk ümber Viljandi järve.
Kontsert-aktusele on sissepääs kõigile vaba. Avatud on teatri kohvik.

Elutöö- ja aastapreemiate laureaadid

Eldur Mäemehe kohta on teda preemiale esitanud öelnud nii: «Üle kolme tuhande välisvalgusti ja masti, üle neljakümne jaotuskapi ja mõõtepunkti, üle saja kilomeetri kaableid – see kõik on Elduril viimse pirni, lüliti ja elektriliinini peas. Harukordne mälu, mis on praktikas rohkem väärt kui ükskõik kui täpne teostusjoonis.»
Kultuuripreemiad määrati renoveeritud maja avanud ja aasta jooksul mitmete silmapaistvate lavastuste ja projektidega välja tulnud Ugala teatrile ning Tonio Tamrale, kes vedas direktorina eest Viljandi Muusikakooli renoveerimist.
Teatripreemia otsustati anda Ugala teatri näitlejale Martin Millile.
Ettevõtluse edendajateks kuulutati Cleveron AS ning Maido Janke ja Eziil Production Intelligence OÜ.
24. veebruaril toimub Viljandis veel

ootuses» Viljandi Muuseumis (näitus jääb avatuks 3. märtsini)
12.00 – 16.00 Talisuplus ja saunad Viljandi järve ääres