neljapäev, 28. märts 2024

ÜLEVAADE NÄDALALEHEST EESTI KIRIK

2.05.2012

Möödunud nädalal toimunud kirikukogul kõneldi muudatuste vajadusest kirikus, kinnitati kiriku arengukava ja konsistooriumi 2011. a eelarve täitmine. Piiskop Einar Soone ametiaega pikendati tema 70. sünnipäevani.

Kantsler Urmas Viilma pakub juhtkirjas sel aastal algavate koguduste juhtorganite valimiste taustal mõtte alandada kandideerijate ja valijate vanust.

Mari Paenurm kirjutab arvamusloos «Uut peapiiskoppi oodates?», et kirikus oodatakse muudatusi, aga missuguseid, selles lähevad arvamused lahku. Kui Tallinnas luuakse ideaalse koguduse näidismudelit, siis sel pole reaalse eluga maakogudustes midagi pistmist, tõdeb autor.

Lehe teoloogiline konsultant Kaido Soom on küsitlenud Oulu toomkoguduse vaimulikke ja annab lugejatele pildi sellest, kuidas Soomes kogudused majanduslikult toime tulevad.

Pühapäeval peavad rootsi, saksa ja soome kogudus ühise tänujumalateenistuse, et märkida Tallinna Rootsi-Mihkli kiriku taaspühitsemise 10. aastapäeva.

MTÜ Tartu kristlik noortekodu pakub peavarju ja arenemisvõimalust poolesajale eluraskustesse sattunud noorele.

Kaheksa kogudusega Kanada praostkond valis sinodil uueks praostiks Mart Salumäe.

Head lugemist!