kolmapäev, 24. aprill 2024

KELLAMÄNG VILJANDI JAANI KIRIKUS

2015 aasta 4. juuni hilisõhtul, vahetult peale Viljandis toimunud rahvusvaheliste Hansapäevade avatseremoonia lõppu pühitses piiskop Tiit Salumäe Viljandi Jaani kiriku kellamängu.

Viljandi Jaani koguduse õpetaja Marko Tiiuse palve ja soov kirikutornis helisevale 28 kellale on see, et nende helinat kuuldes jääks mõnigi halb sõna ütlemata ja pöördumatu tegu tegemata ning mõnigi hing saaks võidetud elule ja Jumalale.

KELLAMÄNG KÕLAB:

• Hommikumuusika kell 9
  • Keskpäevamuusika kell 12
  • Pärastlõunamuusika kell 15
  • Õhtumuusika kell 19 ja 21
  • Pühapäevamuusika kell 10.45, 12, 15, 19 ja 21

AEG JA REPERTUAAR:

• Hingedepäevast (2.11.) 1.advendini (26.12.)

​Hommiku-,keskpäeva-,pärastlõuna-ja õhtumuusika: Philipp Nicolai "Ärgake, nii vahid hüüdvad", Lowell Mason "Jumal, Sul ligemal", William Hoyle "Rändur ütle, kuhu lähed".

• Advendi- ja jõuluajast (27.11.) kuni kolmekuningapäevani (6.01.)

​Hommikumuusika: Michael Praetorius "Üks roosike on tõusnud", Johann Abraham Peter Schulz "Et tulge, oh lapsed", Sileesia rahvaviis "Maa on nii kaunis", Leo Virkhaus "Tiliseb, tiliseb aisakell", Martin Luther "Ma tulen taevast ülevalt", Tõnu Kõrvits "Viljandi kellamäng".

Keskpäeva-ja pärastlõnamuusika: John F. Wade "Kõik usklikud tulge", Lewis Henry Redner "Oh Petlemm, väike linnake", Saksa rahvaviis "Oh, kuusepuu", J. Janson "Läbi lume sahiseva".

Õhtumuusika: "Hõisake lapsed", "Nüüd küünla me süütame", James Pierpont "Aisakell", Jean Sibelius "Ei au, ei hiilgust", Inglise rahvaviis "Jõulurõõm".

Pühapäevamuusika: Sitsiilia rahvaviis "Oh, sa õnnistav", Franz Xaver Gruber "Püha öö", John F. Wade "Kõik usklikud tulge", Lewis Henry Redner "Oh Petlemm, väike linnake".

• 24.veebruar, 23.juuni ja 24.juuni

​Hommiku-,keskpäeva-,pärastlõuna-jaõhtumuusika: Frederik Pacius "Mu isamaa, mu õnn ja rõõm", Enn Võrk "Eesti lipp", Martin Körber "Mu isamaa armas", Raimund Kull "Kodumaa", Juhan Aavik "Hoia, Jumal, Eestit".

• Kolmekuningapäevast (6.01.) Vaikse Laupäevani (16.04.)

​Hommikumuusika: Frederik Pacius "Mu isamaa, mu õnn ja rõõm", rahvakoraal "Mu süda, ärka üles", Philipp Nicolai "Nüüd paistab meilie kaunisti", "Hüüdvad pasunad".

Keskpäeva-ja pärastlõunamuusika: Wolfgand Amadeus Mozart "Menuett", Johann Pachelbel "Kaanon", Johann Sebastian Bach "Aaria", Jeremiah Clarke "Trumpet tune".

Õhtumuusika: Tõnu Kõrvits "Viljandi kellamäng", Karl Tuvike "Õhtu jõuab jälle", Wolfgang Amadeus Mozart "Kellamäng", Jahannes Brahms "Hällilaul", Karl Tuvike "Õhtu jõuab jälle".

Pühapäevamuusika I: Koraalid

Pühapäevamuusika II (paastuaja pühapäevadel): Rootsi rahvaviis "Et Kristust vastu võtta", Hans Leo Hassler "Oh Jeesus, Sinu valu", William H. Doane "Päästja risti juurde ma", Jean Sibelius "Su kiituseks, mu looja", Georg Coles Stebbins "Tänu Sulle, taevaisa".

• Ülestõusmispühadest (17.04.) nelipühadeni (5.06.)

​Hommikumuusika: Frederik Pacius "Mu isamaa, mu õnn ja rõõm", Tõnu Kõrvits "Viljandi kellamäng", Johan Sebastian Bach "Menuett".

Keskpäeva-ja pärastlõunamuusika: Vana kirikulaul "Jeesus Kristus üles tõusnud", Kaarlo Voipio "Lendas ingel taevastest", Robert Williams "Täna rõõmsad oleme", Ludwig van Beethoven "Ood rõõmule".

Õhtumuusika: Tõnu Kõrvits "Viljandi kellamäng", eesti rahvaviis "Meil aiaäärne tänavas", Margo Kõlar "Martale", Sergius Lipp "Viljandi paadimees".

Pühapäevamuusika: Vana kirikulaul "Jeesus Kristus üles tõusnud", Kaarlo Voipio "Lendas ingel taevastest", Robert Williams "Täna rõõmsad oleme", Ludwig van Beethoven "Ood rõõmule".

• Nelipühadest (5.06.) kuni hingedepäevani (2.11.)

​Hommikumuusika: Rahvakoraal "Mu süda ärka üles", Carl Maria von Weber Koor ooperist "Nõidkütt", Frederik Pacius "Mu isamaa, mu õnn ja rõõm".

Keskpäeva-ja pärastlõunamuusika: Mihkel Lüdig "Koit", Peep Sarapik "Ta lendab mesipuu poole", Friedrich August Saebelmann "Kaunimad laulud", Tuuliki Jürjo "Popurrii eesti rahvalaluludest".

Õhtumuusika: Karl Tuvike "Õhtu jõuab jälle", Wolfgang Amadeus Mozart "Kellamäng", Johannes Brahms "Hällilaul", Karl Tuvike "Õhtu jõuab jälle".

Pühapäevamuusika: Koraalid