neljapäev, 28. märts 2024

Kas Kristuse või Tema pilkajatega? Suur Reede

Ja kui nad jõudsid paika, mida hüütakse Kolgataks - see >andsid nad Jeesusele juua sapiga segatud veini. Kui ta seda oli maitsnud, siis ta ei tahtnud juua. Ja nad panid ta pea kohale kirja tema süüga: „See on >Siis nad lõid koos Jeesusega risti kaks teeröövlit, ühe ta paremale ja teise vasemale käele.

Möödujad aga parastasid teda päid vangutades: >„Sina, kes lammutad templi ja kolme päevaga üles ehitad, päästa iseennast! Kui sa oled Jumala Poeg, siis astu ristilt alla!” Ta on lootnud Jumala peale, eks tema päästku ta, kui ta >Just niisamuti teotasid teda ka koos temaga ristilöödud teeröövlid.

Keskpäeval aga tuli pimedus üle kogu maa kuni kella >Kella kolme paiku aga kisendas Jeesus valju häälega:  „Elii, elii, lemaa sabahtani?” - see tähendab: „Mu Jumal, mu  Jumal, miks sa mu maha jätsid?” Aga teised rääkisid: „Noh olgu, eks me näe, kas Eelija >Jeesus aga, kisendades taas valju häälega, heitis hinge.

Ja ennäe, templi vahevaip kärises ülalt alla kaheks ja maa värises ja kaljud murdusid

Viljandi Jaani kirik 2.04.2021