reede, 18. juuni 2021

Kas Kristuse või Tema pilkajatega? Suur Reede

andsid nad Jeesusele juua sapiga segatud veini. Kui ta seda oli maitsnud, siis ta ei tahtnud juua. ja istusid maha ning valvasid teda seal. Siis nad lõid koos Jeesusega risti kaks teeröövlit, ühe ta paremale ja teise vasemale käele.

„Sina, kes lammutad templi ja kolme päevaga üles ehitad, päästa iseennast! Kui sa oled Jumala Poeg, siis astu ristilt alla!” „Teisi on ta päästnud, iseennast ei suuda päästa. On ta Iisraeli kuningas, astugu nüüd ristilt alla ja me usume temasse! Just niisamuti teotasid teda ka koos temaga ristilöödud teeröövlid.

Kella kolme paiku aga kisendas Jeesus valju häälega:  „Elii, elii, lemaa sabahtani?” - see tähendab: „Mu Jumal, mu  Jumal, miks sa mu maha jätsid?” Ja kohe jooksis üks nende seast ja võttis äädikaga immutatud käsna, pistis selle roo otsa ja pakkus talle juua. Jeesus aga, kisendades taas valju häälega, heitis hinge.

Ja ennäe, templi vahevaip kärises ülalt alla kaheks ja maa värises ja kaljud murdusid ja need tulid hauakambritest välja ja läksid pärast tema surnuist ülesäratamist pühasse linna ja paljud said seda näha.

Viljandi Jaani kirik 2.04.2021