neljapäev, 6. mai 2021

Ülestõusnud Jeesuse sõnum on rahu

Kui nüüd selsamal nädala esimesel päeval oli õhtuaeg ja seal, kuhu jüngrid olid kogunenud, olid uksed lukus, sest nad kartsid juute, tuli Jeesus, jäi seisma nende keskele ja ütles neile: „Rahu teile!”

Johannese evangeelium 20:19

Hea kaasteeline!

Tänavuste ülestõusmispühade avalikud ja pidulikud jumalateenistused jäävad toimumata – põhjustel, mis ilmselt ei vaja pikemat selgitamist. Praegune aeg eeldab meilt paindlikkust, loovust ja hoolivust, et leida teistsuguseid viise üksteise märkamiseks ja toetamiseks ning oma elu, teenimise ja teekonna jagamiseks – selleks, mida kristlikus kõnepruugis nimetatakse osaduseks.

Meist kellelegi ei ole saladus, et viimane aasta on olnud meile pingutav. Võib-olla on Sind või Sinu lähikondlasti tabanud haigus – milline just, ei ole esmatähtis. Võib-olla oled Sa pidanud end kokku võtma, et sisendada teistele meelekindlust, rahu ja lootust ka nendel hetkedel, kui oled ise väsinud ja sisemiselt katki. Võib-olla oled Sa pidanud kohanema ja õppima uusi oskusi, et saada või säilitada töökoht ning leib lauale. Võib-olla oled Sa lihtsalt väsinud maskikandmisest ja nakatumiskordajatest.

Küllap oleme me tänavu pisut sarnases olukorras Jeesuse jüngritega, kes peale Tema surma ja ülestõusmist olid koos lukus uste taga, kartes oma turvalisuse, saatuse ja elu pärast. Meiegi peame  varjuma maskide ja visiiride, piirangute ja distantside, veebikoosolekute ja lukus uste taha. Me kõik oleme sellest väsinud, aga me teame, et see on praegu vajalik. Ometigi, ülestõusnud Jumala Poeg, kelle jaoks ei ole takistuseks ei lukustatud uksed ega lukustatud südamed, maskidest ja viirustest rääkimata, võib tulla ka Sinu juurde samal kombel, nagu Ta tuli kaks tuhat aastat tagasi oma ehmunud ja lukus uste taga varjuvate õpilaste juurde.

Ta tuleb ning Tema sõnum on tänagi: „Rahu teile!“

Täitku Tema rahu, rõõm alanud kevadest ja lootus Jumala armule meie südamed, elud ja inimsuhted! Õnnistatud ülestõusmisaega!

Koguduse vaimulik