laupäev, 20. aprill 2024

VILJANDI PRAOSTKONNA KIRIKUPÄEVA KONVERENTS "HERBERT KUURME 100" JA LAULUPÄEV

11.juuni 2011
Viljandi praostkonna kirikupäeva konverents "Herbert Kuurme 100" ja laulupäev toimuvad 11. juunil Põltsamaal.

Kirikupäeva kava:
13.00–15.00 koosolemine Põltsamaa lossihoovi konvendisaalis.
Ettekanded peavad:
* TÜ loodusgeograafia ja maastikuteaduse õppetooli lektor Alar Läänelaid – „Kirikute katusetalastike vanuse määramisest dendrokronoloogilisel meetodil“
* Helmut Piirimäe – „Meenutusi Herbert Kuurmest“
Ettekannete järel on kõigil kohalolijail võimalus jagada oma mõtteid ja kogemusi.

16.00 Konverents-kontsert Põltsamaa kirikus.
Ettekanded:
* Põltsamaa muuseumi juhataja Rutt Tänav – „Põltsamaa Herbert Kuurme ajal“
* Joel Luhamets – „Herbert Kuurme vaimulikuna. Lauluraamat läbi enda kogemuste lauluraamatu komisjoni liikmena“
* Eenok Haamer – „Kuidas rääkida?“

Tähistamaks KLPRi juubeliaastat, kõlavad ettekannete vahele praostkonna kooridelt mõned koraaliseaded.

Lõpetuseks kannavad koorid ja muusikud ette Sirje Kaasiku „Missa brevise“.
Laulavad Põltsamaa Niguliste koguduse segakoor, Viljandi Pauluse segakoor, Viljandi Jaani koguduse ansambel Iris. Kaastegev projektorkester, kus mängivad muusikud Põltsamaalt.
Missat juhatavad Külli Salumäe ja Reet Sester.

Lisaks kirikus toimuvale, on Põltsamaa Muuesumis avatud Herbert Kuurme teemaline näitus, mille paneb kokku Põltsamaa koguduse arhiivi materjalidest Konsistooriumi arhivaar Janis Tobreluts. Kohaliku ajalehe Vali Uudised peatoimetaja Merike Kask on toimetamas Herbert Kuurme mälestusteraamatut „Pildikesi Põltsamaa ajaloost“ ning samaks päevaks tuleb välja raamatu kordustrükk veidi lühendatud kuues. Päeva lõpul minnakse Herbert ja Asta Kuurme hauale.

11. juunil kell 12 väljub Pauluse kiriku parklast buss Põltsamaale. Sõidu eest palutakse 2 EU.