reede, 26. aprill 2024

KEVADLEER JAANI JA PAULUSE KOGUDUSTES

4. veebruar 2012
Uus aasta on uus algus. Viljandi Jaani kogudus ootab Sind leerikooli.
Siin saad Sa uusi teadmisi, tutvud Piibli, kristliku pärandi, õpetuse ja liturgiaga, osaled põnevates aruteludes, õpid tundma Eesti Kirikut ja Viljandi Jaani kogudust.
Leerikool annab võimaluse suhelda, küsida, arutleda, kogeda ja avastada. Leerikooli läbimine on kirikliku laulatuse eelduseks, annab õiguse ristida oma lapsi ja olla ise ristivanemaks. Leeriõnnistuse saanu on Viljandi Jaani koguduse ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku täisõiguslik liige.

Leeriõpetus toimub koos Viljandi Pauluse koguduse õpetaja ja leeriõppijatega.
Leerilaager toimub Pilistveres koos Tallinna Jaani ja Viimsi kogudusega.
Leerikool koosneb 7 õppetsüklist. Igal teisel laupäeval kell 10-13.30 on leeritunnid kordamööda Jaani ja Pauluse kirikutes ning igal teisel pühapäeval osalevad leeriõppijad jumalateenistusel ning rühmavestlusel oma tulevases kodukirikus.
Õppimist toetavad Jaani koguduse õpetaja Marko Tiitus ja Pauluse koguduse õpetaja Allan Praats.
Leerikooli võib tulla 15-aastasena, vanuse ülempiiri ei ole.

Leeriõppijate ristimine toimub ülestõusmispüha öisel vigiilial, 7. aprillil kell 23.
Leeriõnnistamine ehk konfirmatsioon on nelipühal, 27. mail kell 10.

Esimene kogunemine on laupäeval, 04. veebruaril kell 10-13.30 Jaani kiriku keldrisaalis.

Kui soovid osaleda leerikoolis ning saada Viljandi Jaani koguduse liikmeks, siis pane end leerikooli kirja – kirjuta marko.tiitus@eelk.ee või helista 5341 3394.
Kui oled leeris käinud, mõtle, kas Sinu sõprade ja tuttavate hulgas on kedagi, kellele see huvi pakub. Jaani kiriku ja koguduse uksed on avatud!

Täpsemat ajakava vaata LEERIKOOL -> leerikursuste ajad

Oled oodatud!