laupäev, 20. aprill 2024

LASTE JA NOORTE OMALOOMINGULISTE LAULUDE KONKURSS PÄIKESELAUL 2012
Laupäeval, 3.novembril toimus taas frantsiskusepäevale pühendatud laste ja noorte oma-loominguliste laulude konkurss PÄIKESELAUL 2012.
Konkursile esitati 23 värsket lugu noortelt sule– ja viisiseppadelt nii Viljandimaalt kui ka Lääne– ja Pärnumaalt.
Pärimusmuusika Aidas toimunud eelvoorus kuulati kõik laulud üle ning þürii koosseisus Anu Röömel (esimees), Signe Ristisaar, Maria Gertsjak, Kai-Riin Kont, Ingrid Juht, Kristiina Ehin ja Marko Tiitus valis välja parimad laulud.

Peaauhinna ehk GRAND PRIX vääriliseks tunnistati Kristiina Kahu loodud laul “Tähistaevas”, mille esitasid autor kitarril ja laulis Piret Müür. Peaauhinnaga kaasnes ka frantsiskuse matkakepp ning 2 päevapääset järgmisele pärimusmuusikafestivalile.
1.-6.klasside vanuserühmas anti välja kaks preemiat: “Eestimaa suvi” (autor Emma Sepp) ning “Nimeta” (autor Agatha Dooni Murro).
7.-9.klasside hulgas kuulutati võidulooks laul “Keegi mind ootab” (viis Katrina Merily Reimand, sõnad Anna-Kaisa Adamson)
10.-12.klassides laul “Kodumaale mõeldes” (Adena Anton).
Püha Francsiscuse nimelise preemia: laulule "Sõbrad" (viis ja sõnad Sanna Härm).
Anu Röömeli nimelise preemia: laulule "Vana koolimaja" (viis ja sõnad Liisa Kiis)
Kristiina Ehini nimeline preemia: laulule “Tähistaevas" (viis ja sõnad Kristiina Kahu)

Tänukirjad ja soojad tänusõnad kõikidele juhendajatele: MARIKA REIMAND, KADI RITSING, ENE RAJU, MERLE METS, IVI KÜLA ning konkursil osalejatele.