neljapäev, 18. aprill 2024

VILJANDI JAANI KOGUDUS OOTAB SIND LEERIKOOLI!
Viljandi Jaani kogudus ootab Sind leerikooli. Leerikooli võib tulla 15-aastasena. Siin saad Sa uusi teadmisi, tutvud Piibli, kristliku pärandi, õpetuse ja liturgiaga, osaled põnevates aruteludes, õpid tundma Eesti Kirikut ja meie kogudust. Piibel, kiriku õpetus, jumalateenistus, sakramendid ei ole allikas, vaid selle poole suunavad teeviidad. Allikas asub sinus eneses, sinu keskmes või südames, kus vaikseks jäädes ja kuulates hakkab Looja sinuga kõnelema.
Leerikool annab võimaluse suhelda, küsida, arutleda, kogeda ja avastada. Aga ka vaikida.

Leerikooli läbimine annab õiguse:
*saada ristitud ja konfirmeeritud
*laulatada oma abielu
*ristida oma lapsi ja olla ristivanemaks
*osaleda koguduse juhtimises

Meie leerikool toimub koostöös Viljandi Pauluse koguduse õpetaja ja leeriõppijatega.
Leerikool koosneb 7 õppetsüklist. Leeritunnid on igal teisel laupäeval kell 10-13.30. Igal teisel pühapäeval osalevad leeriõppijad jumalateenistusel ning rühmavestlusel oma tulevases kodukirikus. Õppimist toetavad Jaani koguduse õpetaja Marko Tiitus ja Pauluse koguduse õpetaja Allan Praats.
Õppetsüklite ajad on:
9.-10. veebruar,
23.-24. veebruar,
9.-10. märts,
28.-31. märts (Suure Neljapäeva, Suure Reede ja ülestõusmispüha teenistused),
6.-7. aprill,
20.-21. aprill,
4.-5. mai.
Leeriõppijate ristimine ja leeriõnnistamine ehk konfirmatsioon on nelipühal, 19. mail.

Esimene kogunemine on laupäeval, 9. veebruaril kell 10-13.30 Viljandi Jaani kirikus.

Kui soovid osaleda leerikoolis ning saada Viljandi Jaani koguduse liikmeks, siis kirjuta registreerumiseks marko.tiitus@eelk.ee või helista 5341 3394.
Kui oled leeris käinud, mõtle, kas Sinu sõprade ja tuttavate hulgas on kedagi, kellele see huvi pakub. Jaani kiriku ja koguduse uksed on avatud!

Oled oodatud!

kevadleer 2013 ajakava (.pdf) »