laupäev, 20. aprill 2024

MIHKLIPÄEVA PEREMISSA

25.septembril 2016

Sel aastal on juba toimunud üks tore perejumalateenistus Viljandi Jaani kirikus, 28.augustil teemaks "Tänulikkus meie elus", jumalateenistusel esitasid teemakohase väikese näitemängu koguduse lapsed Silvia Soro juhendamisel: videot sellest saab vaadata siit: https://www.facebook.com/Viljandi-Jaani-kogudus-142036655841397/

Altari ette õnnistust vastu võtma kogunesid kõik, kel üht või teistpidi ees ootamas uus õppeaasta - lasteaia - ja kooliõpilased, üliõpilased, õpetajad, direktorid ja lapsevanemad.

Eeloleval pühapäeval, 25.septembril kell 12 on kõik oodatud mihklipäeva perejumalateenistusele, pühapäeva teema on "Lapsed ja inglid", jumalateenistusele on kutsutud kõik kevadel ja suvel ristitud lapsed, nende vanemad ja ristivanemad, et suudata küünal väikesel altaril.

Järgmised peremissad Jaani kirikus on:

• 13.november - isadepäeva peremissa
  • 27.november - I advendipühapäeva peremissa
  • 25.detsember - jõulupüha peremissa
  • 5.veebruar - küünlapäeva peremissa
  • 5.märts - paastuaja peremissa
  • 16.aprill - ülestõusmispüha peremissa
  • 14.mai - emadepäeva peremissa

NB! Jumalateenistuste algusaeg endiselt kell 12

Peremissad on südamlikud ja ajaliselt veidi lühemad, kui igapühapäevased missad, hea tulla väiksemate lastega. Peremissadel on alati ka lisaks kaunile orelimängule muusikaliselt kaasa teenimas lapsed: mõnel korral koguduse enda lasteansambel, muusikakooli lapsed või huvikooli lapsed. Jutluse vormiks on olnud juttude vestmist või koguduse laste -, noorte ja peretöö toimkonna ettevalmistatud lühilavastused.

Kõik on südamest oodatud kirikusse tulema ja peremissadest osa saama!

»