teisipäev, 23. aprill 2024    

AVALEHT
TEATED
   Kuukava
   Uudised ja teated
KIRIK JA KOGUDUS
VAIMULIK
JUTLUSED JA TEKSTID
JUHATUS JA NÕUKOGU
TÖÖTAJAD
TOIMKONNAD
JUMALATEENISTUS
LEERIKOOL
KIRIKLIKUD TALITUSED
MUUSIKAELU
LAPSED JA PERED
NOORED
DIAKOONIA
ANNETUSED
GALERII
AJA LEHT
TÄNAME

SISERING

UUDISED JA TEATED

PROJEKT "TÄHT IDAS"

Ürituse „Täht idas” eesmärk on aidata maailma konfliktipiirkondades olevaid lapsi ja tuua abi  võimalikult lähedale nende praegusele elukohale.  Heategevusliku kampaania sisu seisneb selles, et annetajad täidavad kingakarbi korralike/uute mänguasjadega ja toovad need kõige lähemasse kogumispunkti. Ühtlasi palume annetada iga karbi kohta 5 eurot transpordikuludeks. Seejärel kogutakse kõik karbid kokku ja toimetatakse Riiga, kust Läti partner, Baltic Global Initiative viib need edasi Lähis-Itta. Nende esindaja on seejuures ka ise kohal ja tagab kingituste jõudmise pagulaslaagrite lasteni, kes saavad need kätte jaanuaris.

Terve kampaania peakorraldaja on Läti organisatsioon Baltic Global Initiative.  Eesti poolel on koostööpartneriteks Ühiskonnatöö Sihtasutus, MTÜ Pagulasabi, EELK Konsistoorium ja kauplustekett Sõbralt Sõbrale.

Möödunud aastal saadeti sama ürituse raames 3550 kingakarpi kingitustega süürlaste ja iraaklaste põgenike lastele, kes olid leidnud varjupaiga naaberriigis Jordaanias. Karpe annetasid koolid, lasteaiad, ettevõtete kollektiivid, kogudused ja üksikisikud.  Sel aastal on eesmärk saata kingitused süürlaste ja iraaklaste põgenike lastele Jordaanias, sudaanlaste põgenike lastele Egiptuses ja nende põgenike lastele, kes on paatidega kaldale sõudnud või päästetud Vahemere vetest, ning praegusel hetkel asuvad varjupaigas Malta saarel.

Plakat (.pdf) »

« tagasi


| üles |

 

 

EELK Viljandi Jaani kogudus Pikk 6, 71003 Viljandi, tel 433 3000, viljandi.jaani[ät]eelk.ee
arveldusarve SEB Pank: EE6610 100 220 503 960 04
arveldusarve Swedbank: EE752 200 221 057 689 936
reg kood 80209346