reede, 29. märts 2024

TAAS ALGAB KONTSERDISARI "JAANI SUVEMUUSIKA"

suvi 2016

Jaani Suvemuusika

4. juunil saab taas alguse „Jaani Suvemuusika“ kontserdisari, mis toob meieni suvekuude laupäevadel kaunist klassikalist muusikat. Kui esimesel kontserdil saab kuulda-näha meie oma muusikuid – organisti Tuuliki Jürjot ning ansamblit „In Unison“, siis järgnevatel kontsertidel astuvad üles külalised mitmelt poolt Eestist. Laupäeval, 11. juunil on Viljandis segakooride laulupäev ning ka Jaani kirikus toimuv kontsert segakooride päralt. Sissepääs segakooride kontserdile on tasuta, kõigile ülejäänutele aga piletiga 5 eurot. 18. juunil astuvad nauditava kavaga üles Keila organist Pille Metsson ning saksofonist Eve Neumann. Lisaks orelile saadab osades lugudes saksofoni ka akordion. Juulikuu kontsertide osas tuleb tähele panna, et 2. juuli kontserdi algusaeg on teistega võrreldes erinev – kontsert algab kell 12.15, mis võimaldab kuulajatel osa saada ka kell 12.00 tornist kostvast kellamängust. Orelil soleerib Aaro Tetsmann. 9. juulil on Jaani kirik Tallinna Kaarli koguduse muusikute päralt: esinevad vaimustavalt kauni häälega sopran Veera Taleš, viiuldaja Toomas Bubert ning organist Marika Kahar. 23. juulil võime taas kuulda orelil Tuuliki Jürjot, seekord esinemas koos oma pojaga, bariton Mattias Aabmetsaga. 6. augustil esinevad taas Tallinna Kaarli kiriku muusikud, seekord sealne peaorganist Piret Aidulo ning bariton Ott Indermitte. 13. augustil esitavad eesti muusikat sopran Karmen Puis ning organist Anna Humal Tartu Jaani kirikust. Ning hooaeg lõpeb kindlasti ühe väga huvitava ja omanäolise esitusega organist Toomas Trassilt, kes mängib peale levinud oreliklassikute ka Hispaania autorite teoseid ning enda improvisatsioone.  Olete oodatud osa saama kaunitest kontsertidest!

Tuuliki Jürjo