teisipäev, 23. aprill 2024

VILJANDI JAANI KOGUDUSE ÕPETAJA MARKO TIITUS, IRL, KANDIDAAT NR 167

Kes ma olen?

Vaimulik, pereisa, koolitaja ja õppejõud

Olen teoloog ja vaimulik, Viljandi Jaani koguduse õpetaja aastast 2005, Viljandimaa praost ja konsistooriumi liige.

Õpetan usuteadust ja jätkan teoloogiaõpinguid doktorantuuris. Olen avaldanud esseede ja arvamuslugude kogumiku „Elusama elu poole“ (2014).

Olen abikaasa Mirjamile (Jaani Lastemaja juhataja ja organist) ja isa viiele toredale tütrele.

Viljandi Linnavolikogu liige ja kultuurikomisjoni aseesimees alates 2013. aastast.

Mida olen teinud kogukonna heaks?

Koos mõttekaaslastega viisime 2015 aastal ellu projekti „Tornikell meie linnas“. Kogusime poole aastaga ligi 100 000 eurot ja paigaldasime Jaani kiriku torni uued tornikellad ja 25-st kellast koosneva kellamängu, mis rõõmustab linnarahvast ja külastajaid. Oleme esimene kellamängukirik Eestis.

Aastal 2014 hakkasime pakkuma kristlikel väärtustel põhinevalt perekeskset lapsehoiuteenust. Tänaseks on Jaani Lastemajast saanud tuntud ja hinnatud eralapsehoid.

Viljandi Jaani kogudus korraldab vaimulikku teenimist kõigis Viljandi linna ja valla hoolekandeasutustes. Pean iga kuu jumalateenistusi Viljandimaa Hoolekandekeskuses, Pärsti ja Viiratsi pansionaadis, Jämejala psühhiaatriakliinikus, pakkudes hingepidet ja eestpalveid sealsetele elanikele. Vaimulikuna olen kutsutud erilist tähelepanu pöörama neile, kes vajavad abi ja tuge.

Miks kandideerin Viljandi volikogu valimistel?

Olen veendunud, et kristlik kogudus ja vaimulik selle juhi ja eestkõnelejana ei saa jääda kirikumüüride turvalisse varju, vaid peab olema näoga selle rahva poole, kelle soolaks ja valguseks oleme kutsutud.

Usun koostöösse. Ainult üheskoos tegutsedes saavad väikestest asjadest suured.

Loodan meie inimeste nutikusele, hoolivusele ja avarale südamele.

Armastan oma kodulinna ja selle elanikke.

Minu eesmärgid järgmiseks valimisperioodiks:

Teeme Viljandi pühakojad korda – riigi, omavalitsuse, koguduste ja sponsorite ühisel jõul. Jaani kirik vajab välisremonti – korrastame ja värvime 545-aastase linnakiriku fassaadid. Pauluse kirik on tellingutes – aitame kaasa, et maakirik saaks uue katuse.

Toetame Viljandi peresid – seisame mitmekülgse ja valikuvabadusi pakkuva hariduse eest, toetame eralapsehoidusid, -lasteaedu ja -koole.

On jälle aeg selg sirgu lüüa – piiride hägustumise ning kultuuride, rahvuste ja tõdede segunemise ajastul on vajalik kindel aateline, rahvuslik ja vaimne vundament, millele rajada oma tulevik. Väärtustame oma juuri, isamaalist kasvatust, omakultuuri ja kristlikku vaimsust.

KUULA SIIT: ... On jälle aeg selg sirgu lüüa ... Usk edasi viib ... »