reede, 26. aprill 2024

SÜGISEL ALUSTAVAD KOGUDUSE VÄIKERÜHMAD. OOTAME VANU JA UUSI OSALEJAID!

Sügis 2020

KOGUDUSEKOOL jätkab 2020/21 aastal kahes rühmas:

• KASVUAEG

Enna Audova

Aeg: 14.10; 4.11; 2.12

Sagedus: 1 kord kuus kolmapäeviti kell 18-19:30

Kasvuaja koolitus on mõeldud kõigile, kes soovivad lugeda ja mõista piiblit ning selle kaudu Jumalale lähemale kasvada. Sel hooajal jätkame teemat “Täiskasvanud kristlaseks”. Kooskäimised toimuvad kord kuus ja koosnevad piiblilugemisest, vestlusringist ning palvest. Koolituse aluseks on EELK Misjonikeskuse poolt tõlgitud materjalid, aga kohtumised muudavad ainulaadseks iga osaleja jagatud kogemused ja mõtted. Kasvuaja õhtud pakuvad võimaluse ühiseks palveks ja eestpalveks.

• MEIE ISA PALVE

Õpetaja Marko Tiitus

Aeg: 30.09, 21.10, 11.11, 9.12

Sagedus: 1 kord kuus kolmapäeviti kell 18-19:30

Süveneme õpetaja Marko Tiituse juhendamisel kristlaste kõige olulisemasse palvesse, Meie Isa palvesse. Toetudes Inglismaa Kirikus avaldatud materjalidele heidame pilku Meie Isa palves sisalduva seitsme palve vaimulikku tähendusse. Soovija saab kaasa nõuandeid ja praktilisi harjutusi oma palveelu süvendamiseks ja rikastamiseks. Info ja registreerimine: tel 5341 3394, marko.tiitus@eelk.ee

NOORTEÕHTUD

Elsbet Helena Tiitus

Aeg: Esimene kohtumine pühapäeval 6.09 kl 17

Sagedus: korra - kaks kuus

Koguduse noorte kokkusaamised jätkuvad uuel hooajal vanaviisi uue hooga. Kohtume korra - kaks kuus pühapäeva õhtuti kiriku keldrisaalis, arutleme erinevatel teemadel, laulame - mängime, kohtume teiste koguduste noortega, teeme väljasõite, vaatame filme ja võtame igasugu muud põnevat ette.

NAISANSAMBEL „IRIS“

Tuuliki Jürjo

Aeg: esimene kokkusaamine 10.09 kell 17

Sagedus: Kord nädalas neljapäeviti

Naisansambel "Iris" ootab endi sekka uusi lauljaid. Esimene kokkusaamine on Viljandi Jaani kirikusaalis, kus on võimalik hoida ka piisavalt distantsi.

Repertuaaris on lai valik vaimulikke laule erinevatelt maadelt keskajast tänapäevani.

PEREMISSAD

Peremissad Jaani kirikus jätkuvad tavapärases rütmis, pühapäeval kell 11:

• 6.09 kooliaasta algus koos kiriku mängunurga avamisega
  • 27.09 mihklipäev – laste ja inglite püha
  • 08.11 isadepäev
  • 29.11 esimene advendipühapäev
  • 25.12 esimene jõulupüha, Kristuse sündimise püha koos jõulunäidendiga

Peremissa on lihtsama ülesehitusega kui tavapärane pühapäevane missa. Selles on lastepärane jutlus ja rohkem muusikat. Lapsed saavad ka ise kaasa lüüa piibliteksti või palvet lugedes ning korjandust kogudes. Kui üldine olukord lubab, järgneb peremissale kirikusupp keldrisaalis – ühine osadus.

PEREKLUBID

Mirjam Tiitus

Aeg: 3.10; 14.11 kell 10-12

Sagedus: Kord kuus laupäeva hommikul

Sügisel jätkuvad pereklubi kooskäimised. Koguduse pereklubi on avatud kõigile, kelle jaoks on olulised head ja toetavad peresuhted ning suhe Jumala kui Loojaga. Alustame ühise hommikueinega kiriku keldrisaalis, seejärel on lastele tegevused ja mängud Jaani Lastemajas, vanematele teemakäsitlus. Mõnikord õpime uusi oskusi ka kõik koos, kas kokakunstis või millegi ilusa valmistamises. Ootame pereklubiga liituma ka uusi peresid, vanavanemaid ja ristivanemaid.                                                                                                                Vaata ajakava koos teemadega koguduse kodulehelt või Facebooki lehelt „Viljandi Jaani kogudus“.

EAKATE PÄRASTLÕUNAD

Ann Tamme

Aeg: 3.09, 1.10, 5.11, 17.12 (eakate jõululõuna)

Sagedus: 1 kord kuus neljapäeviti kell 13-14:30

Keda ootame: Koguduse eakaid vanuses 70+

Keskpäevapalvusele järgnev kohtumine kiriku keldrisaalis, kuhu on kaetud laud suupistetega ning kutsutud külaline.

Ootame kõiki, kel huvi ning julgustame huvi korral endast teada andma või lisainfot küsima. KÜSIGE JULGESTI JA TULGE OSA SAAMA!

Info: viljandi.jaani@eelk.ee; 5624 0124 (Liina Heinaste – koguduse sekretär-juhiabi)