teisipäev, 18. juuni 2024    

AVALEHT
TEATED
   Kuukava
   Uudised ja teated
KIRIK JA KOGUDUS
VAIMULIK
JUTLUSED JA TEKSTID
JUHATUS JA NÕUKOGU
TÖÖTAJAD
TOIMKONNAD
JUMALATEENISTUS
LEERIKOOL
KIRIKLIKUD TALITUSED
MUUSIKAELU
LAPSED JA PERED
NOORED
DIAKOONIA
ANNETUSED
GALERII
AJA LEHT
TÄNAME

SISERING

UUDISED JA TEATED

JAANI LASTEMAJA LASTEHOID TÄHISTAS 8. SÜNNIPÄEVA UKRAINA SÕJAPÕGENIKELE KAISUPATJU VALMISTADES

6.04.2022

Viljandi linna kõige suurem lastehoid, Jaani Lastemaja, tähistas 6. aprillil 8. sünnipäeva.

Tänavu 550. sünnipäeva tähistava Viljandi Jaani kiriku juures tegutsev kristlikel väärtustel põhinev lastehoid alustas 2014. aastal 1-rühmalise hoiuna, aastast 2018 tegutsetakse kahes rühmas kokku 20 lapsega ning valmistatakse lapsi ette ka kooliminekuks.

Oluliseks väärtuseks Jaani Lastemajas on perekesksus, koos peredega peetakse mängu- ja pereõhtuid ning tähistatakse üheskoos tähtsamaid pühi.

Sünnipäevapeol tervitas lastehoidu teiste hulgas Viljandi abilinnapea Kristjan Mändmaa, kes tunnustas Jaani Lastemaja kui väga head koostööpartnerit Viljandi linnale ning avaldas lootust, et lastehoid tegutseb veel sama kaua, kui Jaani kirik on kestnud. Tervitusi tõi ka lastehoiu hea koostööpartner Viljandi linnaraamatukogu direktor Reet Lubi.

Koguduse õpetaja Marko Tiitus meenutas Jaani kiriku kunagise kaitsepühaku Frantsiskuse sõnu: „Kuulutage evangeeliumi, ja kui kuidagi teisiti ei saa, siis tehke seda sõnadega!“  Tiitus väljendas heameelt, et Jaani kogudus ei keskendu üksnes jutluste pidamisele, vaid tegeleb juba kaheksa aastat sotsiaalse ettevõtlusega. „Ilmselgelt on kogukonnal sellist lapsehoiuteenust vaja ning kogudusel on rõõm seda pakkuda. Meie eesmärk ei ole teenida kasumit, vaid leida koguduse ruumidele ja kogemustele võimalikult hea ja laiapõhjaline kasutus. Tundub, et tänaseks oleme võitnud klientide usalduse,“ ütles Tiitus.

Sünnipäevapeol pidasime meeles ka neid lapsi, kes on sõjapõgenikena Viljandi linna elama asunud. Valmistasime peredega omatehtud ja kaunistatud kaisupadjad ja pakkisime 20 kingikotti, millesse panime lisaks patjadele vanemate poolt kaasa toodud maiustusi, pliiatseid, vildikaid, maalimistarbeid, värvivihikuid, joonistuspaberit ja muud, mis lastele tegevust pakub ja neile veidigi rõõmu valmistab.

Plaanime õigeusu ülestõusmispühadel kutsuda Jaani kirikusse paarkümmend Ukraina peret, kellele kingipakid üle anda, koos mängida ja süüa ning pakkuda selle kaudu oma tuge siin uues ja võõras keskkonnas.

Jätkame lastehoiu igapäevast tegevust lootusrikkalt. Juunikuus lõpetame pidulikult järjekordse õppeaasta ning saadame kooliteele ühe Jaani Lastemaja lõpetaja. Suvekuudeks ja uueks õppeaastaks võtame oma rühmadesse juurde ka uusi 1,5-7-aastaseid lapsi.« tagasi


| üles |

 

 

EELK Viljandi Jaani kogudus Pikk 6, 71003 Viljandi, tel 433 3000, viljandi.jaani[ät]eelk.ee
arveldusarve SEB Pank: EE6610 100 220 503 960 04
arveldusarve Swedbank: EE752 200 221 057 689 936
reg kood 80209346